INGYENES SZÁLLÍTÁS 50.000,-Ft feletti vásárlás esetén! l Telefonon hétköznapokon 9-15-ig vagyunk elérhetőek.
+36301283830 | ugyfelszolgalat@bijoelet.hu
JAVALLAT® - Fekete áfonyalevél levél 60 db
Magas cseranyag tartalma támogatja az emésztőrendszer nyálkahártyájának egészségét és lassítja a bélmozgást, támogatja a vénás keringés egészségét. Elősegíti a nehézláb-érzés csökkentését, hatóanyagai lassítják a könnyű szénhidrátok felszívódását, ezzel támogatva az egészséges vércukorszint fenntartását.
60 db SonicFine® instant gyógynövényport tartalmazó kapszula, bevizsgált, kiváló minőségű gyógynövényből.
A fekete áfonya levél egészségügyi hatásai:
1. Magas cseranyag tartalma támogatja az emésztőrendszer nyálkahártyájának egészségét és lassítja a bélmozgást..
2. Támogatja a vénás keringés egészségét. Elősegíti a nehézláb-érzés csökkentését.
3. Hatóanyagai lassítják a könnyű szénhidrátok felszívódását, ezzel támogatva az egészséges vércukorszint fenntartását.
Népgyógyászati alkalmazása:
Az fekete áfonya levelét egyéb célokra is használják a népgyógyászatban (pl. vérnyomás-csökkentés, látásjavítás stb.).
Fekete áfonya nagy mennyiségű, 7-8% fenolos összetevőt (főképp polifenolt és flavonoidot) tartalmaz. Ezek nem egységes anyagok, hanem több hasonló tulajdonságú vegyület keveréke. A fekete áfonya leveléből eddig 35-féle fenolos összetevőt mutattak ki. (Hokkanen és mtsai. kutatása)
A polifenolok közös tulajdonsága, hogy a fehérjékkel kovalens kötést képezve kicsapják azokat. Szabad fehérjék gyakran előfordulnak a gyulladt nyálkahártyán, a cseranyagok velük reakcióba lépve egy védőréteget hoznak létre. A gyulladt terület érzékenysége ezáltal csökken, javul a vastagbélből a folyadékvisszaszívás, sűrűsödik a széklet és kevésbé jutnak át a gyulladt bélfalon a méreganyagok és a kórokozók. (Dr. Csupor Dezső kutatása)
A fekete áfonya cseranyagai antibakteriális hatásúak, gátolják a fertőzést okozó Staphylococcus aureus, Enterococcus faecalis, Bacillus subtilis és az Escherichia coli baktériumok fejlődését. (Brantner és mtsa)
A fekete áfonya vénákra gyakorolt hatása magas polifenol és flavonoid tartalmának köszönhető. A flavonoidok szívre és érrendszerre gyakorolt hatását az 1960-as évektől kutatják klinikai vizsgálatokban. Számos vizsgálat bizonyította hatásosságukat a lábak térfogatának és a nehézláb-érzés csökkentésében, a vénás erek állapotának javításában. A vizsgálatok alapján a kutatók úgy látják, hogy a flavonoidok aktivitásának nagy része gyulladásgátló tulajdonságukkal függ össze, mivel akadályozzák a gyulladást serkentő anyagok termelődését, emellett antioxidáns hatásukkal is csökkentik a gyulladást. Ezen kívül a flavonoidok fokozzák a vénás erek tónusát, csökkentik a kapilláris erek áteresztőképességét, javítják a nyirokelvezetést és gátolják a vérlemezkék összetapadását. (Rabe és mtsai kutatása)